کودتای خزنده علیه محیط زیست ایران

هجوم لودرها به خجیر- عکس از دیده بان محیط زیست ایران

این روزها در سخنان سیاسیون کشور واژه " کودتای خزنده " یا "انقلاب مخملین" زیاد شنیده می شود و بحث بر سر این پدیده بالا گرفته است . عده ای مدعی هستند چنین پدیده ای وجود دارد و عده ای مخالف این نظر هستند و آنرا توهم می پندارند. جالب اینجاست که در بین افراد جناحی که مدعی این پدیده هستند اصلاً اتفاق نظر وجود ندارد و بیشترین منکران این مسئله در همین جناح دیده می شود و دیگر آنکه هیچکدام از مقامات عالی کشور اعتقادی به این مسئله ندارند.

کودتای خزنده سیاسی با آنکه مدعیان انگشت شماری دارد ولی به واژه ای پرکاربرد در ادبیات سیاسی روزهای اخیر تبدیل شده است و در رسانه ها زیاد شنیده می شود ولی با آنکه محیط زیست یتیم کشور ما تحت شدیدترین فشارها و مشکلات قرار دارد ، سیاسیون کشور در برابر این مسئله سکوت کرده اند و جز تعداد محدودی خبرنگار ، وبلاگ نویس و اعضای سازمانهای غیر دولتی  کسی اعتراضی بر نمی آورد . حتی کسانی که بواسطه شعارهای زیست محیطی پشت میز رفته اند ! امروز ساکتند .

تخریب بی سابقه مناطق حفاظت شده ، ایجاد بی حساب و کتاب شهرکهای صنعتی ، ادامه روند سد سازی غیر اصولی ، گسترش تفکر پتروشیمیسم ، سیمانیسم بین مدیران استانها در کنار ضعف مدیران سازمان حفاظت محیط زیست و تضعیف سازمانهای غیر دولتی حامی محیط زیست از نشانه های آشکار "کودتای خزنده علیه محیط زیست ایران" است و آنگونه که پیداست همه ی دوستداران و علاقه مندان محیط زیست ایران در مورد وجود این مسئله اتفاق نظر دارند.

در بدترین حالت نتیجه "کودتای خزنده سیاسی" همانگونه که از نامش پیداست تغییر نظام سیاسی کشور است ولی بدترین نتیجه "کودتای خزنده علیه محیط زیست ایران" ؛ انواع سرطان ، سیلهای ویران کننده ، آلودگی آب ، خاک و هوا ، بیماریهای لاعلاج ، انقراض نسل موجودات زنده و در یک کلام مرگ و نیستی و نابودی است ...

امیدوارم این انتقاد خیرخواهانه متهم به نشانه ای از کودتای خزنده سیاسی نشود !

/ 1 نظر / 10 بازدید
راز

سلام من خبرهای جالبی براتون دارم.اگر دوست داشتيد ای ميل بزنيد.