از هندوستان هزار رنگ خواهم نوشت

پیش از آنکه به هندوستان بیایم تصور می کردم وضعیت محیط زیست هندوستان بسیار خوب است ولی واقعیت موجود با تصوراتم تفاوت دارد . در نگاه اول و بدون بررسی آمار و ارقام می توان فهمید که محیط زیست هندوستان بسیار آسیب دیده است ، بخش های زیادی از مناطق جنگلی از بین رفته است ، آلودگی رودخانه ها بسیار زیاد است ، هوای مناطق شهری آلوده است و ذرات معلق در هوا زیاد است .
هندوستان در سالهای گذشته از نظر اقتصادی و فنی پیشرفتهای زیادی داشته است ، در علوم آی تی ، فضایی ، انرژی اتمی ، بیوتکنولوژی  و ... حرف های زیادی برای گفتن دارد . همچنین هندوستان دارای پرجمعیت ترین دموکراسی در جهان است و از آزادی رسانه ای خوبی برخوردار است و در کنار اینها احزاب سیاسی زیادی فعال هستند و از همه مهمتر اینکه بیش از 2300 سازمان غیر دولتی زیست محیطی در هندوستان فعال هستند . اینها را گفتم تا بگویم زمینه های خوبی برای حفظ محیط زیست در هندوستان وجود دارد و همه ابزار لازم برای فعالیت در زمینه محیط زیست آماده است ، اما آنچه که وضعیت محیط زیست هندوستان را به این روز انداخته جمعیت یک میلیارد و دویست میلیون نفری کشور هندوستان است . این هشداری بزرگ برای ما نیز هست تا بدانیم افزایش جمعیت بزرگترین دشمن محیط زیست است حتی اگر همه امکانات و شرایط برای حفظ محیط زیست آماده باشد.

/ 3 نظر / 11 بازدید
ابی

نوروز شعر بی غلطی است که پایان رویاهای ناتمام را تفسیر می کند. . . [گل][گل][گل][گل]سال نو مبارک...! سلام وب زیبایی دارید.امیدوارم همیشه موفق باشید. می خواستم از شما دوست عزیز دعوت کنم .به آرامشکده ی شعرم تشریف بیارید.و با قدمهای سبزتان ...سرسبزی و نسیم بهار رو بر پیاده روی اندیشه ام .جا بگذارید.و از نظرات و پیشنهادتون برای ارتقا وبلاگ استفاده کنم. منتظر قدمهای سبزتان هستم موفق و انوشه زی[گل]

یاسمن

هفته نامه امرداد را بخوان به دیگران هم بگو بخرند طوری که یکدانه اش روی دکه ها نماند

default

خوش به حالت ماتا دوقدم اونورترمون نمی تونیم بریم