کانون صدای زمین

دیروز به همراه چند نفر از دوستانم در دانشگاه خوراسگان اصفهان فعالیت کانون دانشجویی « صدای زمین» که قرار است در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت کند را آغاز کردیم ؛ کاری که از مدتها قبل برای انجام آن وسوسه شده بودم .

متاسفانه اکثر دانشجویان چیزی در مورد لزوم حفاظت ازمحیط زیست نمی دانند و به این مسئله نگاهی سطحی دارند و از آنجا که مسیر همه مدیران و مسئولان فردای کشورمان از دانشگاه می گذرد ، آموزش و ایجاد حساسیت نسبت به مقوله محیط زیست می تواند تاثیرگذار و مثبت باشد.

امیدوارم همه ی درختها ، همه ی کلاغها ، همه ماهی ها ، همه ی گلها ، همه ی زنبورهای عسل ، همه ی یوزپلنگها و همه و همه ی موجوداتی که در زمین حق حیات دارند برای موفقیت کانون جوان صدای زمین دعا کنند.

/ 11 نظر / 64 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پیام احتسابیان . یکی دیگه

جناب سلیمی موفق باشید. راستی بیانیه اتراضی دوستداران حیوانات و محیط زیست به نهاد ریاست جمهوری ارسال گردید. خبر تکمیلی در وبلاگ یکی دیگه...

محمود برات نژاد

با سلام و عرض ادب و خسته نباشید به وبلاگ زیشت محیطی ما سری بزنید خوشحال خواهیم شد

محمود برات نژاد

با عرض پوزش کلمه اشتباه شده رو اصلاح میکنم خوشحال میشیم سری هم به وبلاگ زیست محیطی ما بزنید

ساسان

عالی و بسيار خوبه. به اين فاجعه بزرگ هم نگاهی بيندازين. www.sb1359.blogfa.com

وقتی این موضوع را خواندم یاد دوران کودکی افتادم کاری که اکسر کودکان و یا همه انجام میدیم وان از دین هرجزء طبیعت گویی سخنی برای زدن دارد و حاکی از ارتباط است برخورد میکنیم که گویی و قطعا همینطور است هر موجودی صحبتی حرفی دارد ما در دوران کودکی با دیدن این موارد از خود سوال میکنیم پرنده چه میگوید درخت چه میگوید و یا بقیه حیوانات چه میگویند وچه میخواهند به همین دلیل اکسر داستانهای کودکان حول حوش تکلم با حیوانات و طبیعت است ایا بازیست که ما در دوران کودکی به طبیعت سلم میگیم با دیدن هر حیوانی به او سلام میدیم و احتراما اقا یا خانوم میگیم چرا بعد از این دوران فراموش مشود و راتباط در حقیقت قطع میشود تنها یک عامل دلیل اصلی فراموشی ان است فراموشی این حقیقت ارتباط با طبیعت را به تابو و خرافات تبدیل میکند . وان نیاز انسان به استفاده از ان و ناتوانی توجیح فلسفی نیاز خود ما میدانیم در دوران کودکی این نیازها به دلیل براورده شدن از طریق والدین حس نمیشود و ارتباط خالص تر است که رفته رفته کم رنگتر و توجه به طبیعت خصمانه تر میشود . چرا انسانهای اولیه بعد از شکار از شکار خود تشکر میکردند که جان خود را به انان بخشید

دلیل رتباط عمیق با طبیعت که حتی عکس اعملل بیولوژیکی خود را تعرضی مکن میدانست و به همین دلیل عذر خواهی را لازم و تشکر را در جهت اینکه مفید برای مادر خود کره زمین باشد . از دست و زبان که بر اید کز عهده شکرش بدر اید بنده همان به که ز تقصیر خویش عذر به درگاه خدای اورد

با تمام این توصیفها من فکر میکنم انسان امروز مذهب و پویایی مذهب خود را درک نکرده بلکه به تعارض خود در طبیعت به اتعبیر شتباه از اشرف مخلوغات جایگزین کرده و با این وضع رقابت رقابت با محیط زیست که من نمیتوانم فکر کنم که او در این رقابت پیروز شود طبیعت همیشه پیروز بوده و خواهد بود فقط از نظر تمدن باید عرض کنم که به این اشباه تمدن تمدنی که همه از ان صحبت میکنیم باز به عصر ادیان ابتدایی برای حفظ خود و طبیعت در این دنیای تکنولوژی رسیدیم .

ماندانا

و من هم اميدوارم همه سوسک ها برای از بين رفتن اونهايی که مانع گسترش فرهنگ زيست محيطي هستن دعا کنن! (فکر بد نکنين، از اونجايی که اين گونه نه تنها در معرض انقراض نيست بلکه جمعيتش زيادی هم زياد شده انتخابش کردم که زودتر نتيجه بگيريم! ) موفق باشيد.