تصویر نوروزی موتور جستجوگر بینگ و حسرت نوروزی ما

موتور جستجوگر بینگ (Bing) به مناسبت نوروز، پس زمینه صفحه اصلی خود را به تصویری از زاینده رود پر آب و سی و سه پل اختصاص داده است.
زاینده رود اکنون خشک است و حال و روز سی و سه پل بواسطه خشکی زاینده رود و عبور تونل مترو از زیر آن خوش نیست. دیدن این تصویر حسرتی بزرگ بر دل ها می نشاند. تصویر نوروزی بینگ در حالی به زاینده رود پر آب اختصاص یافته که هموطنانی که در روزهای نوروز به اصفهان می روند با بستر خشک زاینده رود روبرو می شوند.

ای کاش می فهمیدیم اصفهان به زاینده رود و سی و سه پل زنده است و مترو و صنایعی که آب زاینده رود را می بلعند در نگاه دیگران ارزشی ندارد.

مطالب بیشتر برای مطالعه:
- پرونده زاینده رود در این وبلاگ
- پرونده مترو اصفهان

/ 4 نظر / 18 بازدید
مهران

سلام و سال نو مبارک ظاهراً آقای خاتمی باز هم برای کاندیدا شدن رییس جمهوری تشریف می آورند. بدون هیچ انگیزه سیاسی باید گفت کسانی که می خواهند رأی بدهند، به خاطر داشته باشند که این وضع زاینده رود از اواخر دوره اول ایشان در سال 1379 شروع شد. یعنی قبل از اینکه مطابق برنامه تونل کوهرنگ 3 افتتاح شود (که هنوز هم نشده)، تمام آب زاینده رود را تا «قطره آخر» به شهر خود (یزد) فرستاد. به همین دلیل در دور دوم ایشان، تنها استانی که به ایشان رأی نداد اصفهان بود. جوانانی که دفعات اولشان است که می خواهند رأی بدهند باید این حقایق را بدانند. چون در ایام انتخابات سال 1388 که ایشان به اصفهان آمده بود، به نظر می رسید «حافظه تاریخی ضعیف» ما کار خودش را کرده است. ایشان به جای اینکه در اصفهان به خاطر این غصب غیر قانونی مورد مؤاخذه مردم قرار گیرد، مورد استقبال زیادی هم قرار گرفت! مشخصاً از سوی جوانان. غافل از این که ایشان لااقل در مورد اصفهان، «همشهری سالاری» را به «مردم سالاری» ترجیح داد و تنها رودخانه دائمی مرکز ایران را با پوشش و بهانه آب آشامیدنی مردم یزد (ولی در اصل برای صنعت و معادن یزد) قر

مهران

... قربانی شهر خود نمود.

دیمن

واقعا مایه تاصف است که مانند همیشه دیگران بیشتر به فکر هستند تا خودمان

امیرکوروش

درود و سلام مجدد این پست وبلاگ بنده اشاره دارد به تاثیر آب رودخانه زاینده رود بر بارندگی شهر اصفهان طی فصول مختلف : http://www.havakade.blogfa.com/post/537 با سپاس