هم اندیشی وبلاگ نویسان محیط زیست ؛ خوب ، بد ، زشت

روز گذشته در وبلاگ آقای مجابی خواندم که ظاهراً هیئت مدیره انجمن صلح و محیط زیست  مقرر کرده اند که در روز دوم اردیبهشت گردهمایی وبلاگ نویسان محیط زیست برگزار شود.

پیشنهاد برگزاری نشست هم اندیشی وبلاگ نویسان زیست محیطی اولین بار سال گذشته ( بعد از تجمع دوستداران محیط زیست در اعتراض به فاجعه بختگان ) توسط دکتر ناصر کرمی مطرح شد و ایشان در مطلبی وبلاگ نویسان زیست محیطی را دعوت به همکاری و هماهنگی بیشتر جهت افزایش اثر گذاری کردند . این پیشنهاد با استقبال خوب دوستان وبلاگ نویس مواجه شد اما متاسفانه این مسئله در حد حرف باقی ماند و جامه عمل نپوشید.

همچنین خاطرمان هست در تجمع پردیسان ، دوستان دست اندرکار برای مشخص کردن زمان و حتی مکان آن از دیگر وبلاگ نویسان نظر خواهی می کردند و زمان و کیفیت برگزاری مراسم حاصل نظرات عده زیادی از دوستان بود.

دراین وبلاگ بارها از اتحاد وبلاگ نویسان زیست محیطی و برگزاری نشستهایی در این زمینه حمایت کرده ام و به روشهای مختلف از دوستان تهرانی درخواست کرده ام از آنجا که اکثر وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران زیست محیطی ساکن تهران هستند ، مقدمات برگزاری چنین برنامه ای را فراهم کنند. اینها را گفتم تا دوستانی که در جریان نیستند ، بدانند که مدافع اینگونه برنامه ها هستم.

اما اینکه هیئت مدیره سازمانی (دولتی یا غیر دولتی فرقی نمی کند ، عناوین مهم نیست . ماهیت آن مهم است) به یکباره بخواهد برای وبلاگ نویسان زیست محیطی نشست هم اندیشی ! برگزار کند ، بی آنکه از آنها در مورد زمان و کیفیت و احتمالاً محتوای مراسم نظر خواهی انجام داده باشد کمی عجیب می نماید !!

نمی دانم ، شاید نظر خواهی و جذب مشارکت دیگران در موارد قبلی مرا لوس کرده و انتظار دارم اگر قرار است عده ای نشستی داشته باشند باید همان افراد برای خود تصمیم بگیرند ! شاید هم معاشرت با سازمانهای غیر دولتی باعث شده فراموش کنم که باید همه تصمیم ها از بالا به پائین گرفته شود !

دعای غیر مرتبط:

خدایا چنان کن که کسی برای رسیدن به میزی ، محیط زیست را بهانه قرار ندهد.

خدایا چنانچه کسی با شعار محیط زیست به میزی رسید ، چنان کن که یادش نرود از محیط زیست حمایت کند.

خدایا سرمایه سازمانهای غیر دولتی و افرادی که برای حفظ محیط زیست به شکلهای مختلف تلاش می کنند اعتماد مردم و جامعه است ، خدایا سرمایه این بندگان خوبت را از شر سیاست بازان محفوظ بدار.

آرزوی مرتبط:

امیدوارم روزی دوستان وبلاگ نویس و روزنامه نگاران محیط زیست کشور همت کنند و شاهد برگزاری نشست وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران محیط زیست کشور باشیم .

امیدوارم که استقلال رای و آزاد اندیشی وبلاگ نویسان زیست محیطی کشور پایدار بماند و اعتبارشان به دست مدیرانی که امتحان خود را پس داده اند ، از بین نرود.

مطالب مرتبط:

+ گردهمایی وبلاگ نویسان ؛ آری یا نه؟ ( سام خسروی)

/ 11 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ژاله

احتمالا"‌انتخاب تاریخ این گردهمائی به دلیل مصادف بودن آن با روز جهانی زمین هست که هر سال 22 آوریل در تمام دنیا برگزار میشه. البته امسال اگر اشتباه نکنم 22 آوریل برابر میشه با 3 اردیبهشت .[شوخی]

مجابی

باسلام وآرزوی موفقیت برای شماوتشکر از اظهار لطف شما. مرکز صلح ومحیط زیست یک نهاد غیر دولتی ویک تشکل مردمی است وعلت این دعوت هم آشنایی دوستان وتباد ل نظر با هم است شاید بتوان ازاین فرصت برای ارتباطات بعدی استفاده مناسب نمود . مشتاق دیدارتان هستم. سید محمد مجابی

سپهر سلیمی

توضیح: با احترام به دوستان . می دانم که عنوان مرکز صلح و محیط زیست غیر دولتی است ولی همانطوریکه نوشتم مهم ماهیت آن است . همه می دانیم که امروزه تعداد سازمانهای غیر دولتی دولتی بسیار بیشتر از سازمانهای غیر دولتی واقعی است.

سرباز زمین

معتقدم بالاخره باید از جایی شروع کرد! حداقل این قضیه این است که ما دوستانمان را در دنیای واقعی هم زیارت میکنیم! هرچند که با شما سر اطلاع رسانی و زمان بندی برنامه تاحدود زیادی موافقم.

فرداد دولتشاهي

وظيفه خود مي دانم تا از شما قدرداني كنم. اميدوارم روزي محيط زيست به جايگاهي كه استحقاقش را دارد دست يابد. زنده و سرافراز و جاري باشيد ... چون چشمه مرغاب داران.[گل]

جمال

[گل]برای شما آرزوی موفقیت دارم

بی نام

بازم سلام ببین جوابت رو خراب تر نکن عزیزم! این تشکل غیر دولتی با آدم هایی که توش هستن (که هر کدومشون در این دولت مرتد شناخته شدند) چه جوری می تونه با این دولت همکار باشه. [تعجب][سوال] نه! اصلا کجاش باید دولتی باشه؟[قهر] متاسفانه قلمت زیباست اما هنوز درگیر توهم توطئه هستی!!! به آینه هم نگاهی بیانداز[لبخند]

حسام الدین

سپهر جان من زیاد با نظرت موافق نیستم. به نظرم بالاخره اگر هدف خدمت به محیط زیست این مملکت و مردم اونه باید از فرصت های خدمت و همکاری مشترک استفاده کرد. در ضمن باید بگم که ارتداد افراد یک مرکز از نظر دولت در راس کار موضوع سیاسی است که فضای جامعه مدنی و غیردولتی ما باید از اون دوری کند. به نظر من اصل موضوع که جمع شدنه ارزش داره. شاید ایده ها منجر به برنامه عملی شود. ضمن این که این جلسه موضوعی و مناسبتی است و ما در طول زمان های فعالیت خودمان از این جلسات زیاد داشتیم. نکته آخر هم این که بگذاریم برگزار شود و ببینیم چیست؟ البته باید با برنامه و ایده و نظر وارد شد و پیشنهاد داشت نه این که متوقعانه و برای این که تنها ببینیم چیست وارد بشویم. حتما بچه های روزنامه نگار هم باشند که ایده‌ها و اطلاعات خوبی دارند. به خصوص مژگان جمشیدی عزیز. یادت رفته گردهمایی فلامینگو ها که بدون سازمان بود و هرکسی هر کار کرد

سام خسروی

نفس نشست را باید ازج گذاشت اما نه ای کاش این نشست باعث نشود نگاه‌ها و رویه‌ها تغییر کند و اگر روزی میزبانان به میزی بزرگ دست یافتند به خاطر رودربایستی از سوی وبلاگ‌نویسان نقد نشوند...این تنها نگرانی است و گر نه باید از جایی به اتحاد رسید و دیدگاه‌های مشترک را به عنوان دیده‌بانان محیط‌زیست به اطلاع رساند تا شاید نتیجه بخش باشد.

محسن ادیب

با درورد خدمت سپهر سلیمی عزیز در ارتباط با برگزاری نشستهایی اینچنین فکر می کنم اولین فایده اش آشنایی وبلاگ نویسان باشد و در گام بعدی القای روحیه حفاظت از محیط زیست به عامه ای که دلیلی برای نگاهبانی از آن نمیبینند وجود وبلاگهای سبز بسیار لازم و ظروری است ولی متاسفانه اکثر این وبلاگها فقط نمایانگر تخریبها هستند برای عامه مردم ابتدا باید نسبت به طبیعت و محیط زیست اطلاع رسانی کرد. آنها را با طبیعت آشنا کرد سپس کاستی ها را بیان نمود که در غیر اینصورت برای آنها بحث حفاظت از محیط زیست در حد یک مقوله روشنفکر مابانه باقی خواهد ماند موفق و پیروز باشید