حسن روحانی: از وضعیت رودخانه زاینده رود متاسفم

همراز نیوز: رئیس جمهور منتخب ایران ، مردم اصفهان را مردمی تشنه شنیدن حق و حقیقت خواند و برای آنان آرزوی شادکامی کرد.
دکتر روحانی ضمن ابراز تاسف از وضعیت رودخانه زاینده رود اصفهان بیان داشت: همیشه اصفهان را زنده و پر نشاط دیده ام و همانگونه که این شهر از نظر جغرافیایی مرکزیت دارد، از بسیاری مسایل دیگر نیز جنبه مرکزیت دارد.
وی افزود: در دنیا میلیون ها نفر هستند که آرزو دارند یکبار هم که شده اصفهان را از نزدیک ببینند ، حتی یک روز آقای مهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی شخصا به من گفت "من به بسیاری از شهر های جهان سفر کرده و آنها را از نزدیک دیده ام، اما هیچ یک از آنها اصفهان نمی شود."
روحانی اضافه کرد: اینکه می گویند اصفهان نصف جهان است، خیلی هم با واقعیت هنر فاصله ندارد و باید از فکر، ذوق، هنر و درایت این مردم استفاده کرد.

/ 5 نظر / 27 بازدید
مهران پوستی

تأسف دردی را دوا نمی کند. هر چه زودتر باید غصب و انتقال غیر قانونی 13 ساله تمام آب زاینده رود به یزد (پیش از افتتاح تونل سوم کوهرنگ) متوقف شود. در غیر این صورت این دولت هم با ادامه این جنایت، در جرم دولت های قبلی شریک است. باز هم بوی تعفن ناشی از لجنزارهای در حال خشک شدن و فاسد شدن جسد باقیمانده نسل ماهیانی که هر سال در پی بستن آب زاینده رود پس از باز کردن صدقه وار آن، با خشک شدن تدریجی آب با زجر جان می دهند؛ شهر را گرفته است.

شهرام مهرپو( ایران زمین)

احداث بی رویه سد ها و تغییر رژیم هیدرو لوژی حوزه آبخیز و اجرای بدون مطالعه طرح های انتقال آب این وضعیت را برای کشور بوجود آورده و نشان از مدیریت غلط منابع آبی کشور است

صبا

سلام من دو تا سمور یا راسو توی بخشی از زاینده رود دیدم که لابلای سنگها پنهان شده بودن،با خشک شدن زاینده رود امکان تلف شدن آنها خیلی زیاده میخواستم به سازمان مرتبطی اطلاع بدم ولی نمیدونم با کجا باید تماس بگیرم اگه ممکنه کمکم کنید.

مهران پوستی

صبای عزیز ای کاش یک ذره از وجدان بیدار شما نزد دست اندرکاران بود. من که خیلی بعید می دانم وقتی به نوعی قتل لااقل میلیون ها ماهی بر اثر خشکاندن زاینده رود با سکوت مواجه می شود، کسی به این موارد برسد.

مهران پوستی

اخیراً مجلس در میان سکوت مطلق و حیرت انگیز «تمام» نمایندگان اصفهان، 2 برابر شدن غصب آب زاینده رود به یزد را تصویب کرده است! به نظر می رسد معنی این مصوبه این است که دیگر «رسماً» و حتی با گشایش تونل سوم کوهرنگ خبری از جاری شدن موقتی و صدقه وار سالانه آب در زاینده رود هم نخواهد بود ...