زخم دیگری از شهرداری اصفهان بر جان سی و سه پل

اخیراً برخی مسئولان شهرداری تصمیم گرفتند بدون هماهنگی با سازمان میراث فرهنگی و بدون کار کارشناسی با رنگ‌های شیمیایی به جان آجرهای 400‌ساله سی‌‌و‌‌سه پل بیفتند. این اقدام خودسرانه و به دور از کار کارشناسی درحالی است که چند کارگر در عرض چند ساعت به جان پل‌ها افتادند که این قضیه کار را سخت‌تر کرد چرا که این کار غیر حرفه‌ای و نابه‌هنجار بدون کار کارشناسی صورت گرفت. محسن مصلحی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان نیز در جلسه‌ای که اخیراً با مسئولان شهر و استان اصفهان در مورد ساماندهی پل‌ها برگزار شد، با اعتراض به عملکرد برخی نهادها با صراحت تاکید کرد، تنها نهاد متولی (میراث فرهنگی) قادر است تا با استفاده از روش‌های علمی نسبت به مرمت آثار تاریخی تخریب شده اقدام کند. حسین مقصودی، یکی از پژوهشگران میراث فرهنگی در این‌باره گفت: رنگ یک ماده شیمیایی است که برای پاک کردن آن یا باید از مواد شیمیایی و یا از روش سائیدگی استفاده کرد که در هر صورت به آجرها و بنا آسیب جدی وارد می‌شود.

پرونده سی و سه پل در این وبلاگ

/ 7 نظر / 33 بازدید
بیداد(گیله زن)

این همه بی فکری و بی مسولیتی واقعا شرم آور نیست؟؟؟ [ناراحت]

زکریامیرزائی

سلام این دیگه محشره[نگران] آخرعلم مدیریت آثار فرهنگی هم دیدیم

محمد حاجیان

کاش این چندتا پل و اثار باستانی را شبونه خراب میکردن که دل ادم با این کاراشون خون نشه

يك شخص

سلام آقاي سليمي ببخشيد پرسشي كه ميخوام بپرسم فرق داره با موضوع اين پست وبتون. پرسش من در مورد پرندگان كوچك وحشي يا بيابانيست كه ميخوام برم از پرنده فروش چند تا بخرم و آزادشون كنم. اين كار من در ظاهر كمك به حيواناته اما در اصل ماجرا كه بخوام منطقي نگاه كنم آيا اين كار من كمك به اين چرخه اشتباه نيست ؟! ((صياد پرنده رو صيد ميكنه, سپس پرنده فروش پرنده رو از صياد ميخره,سپس ما خريداران پرنده ها رو از پرنده فروش ميخريم و بخاطر نذر يا هر چيز ديگري آزاد ميكنيم.....باز صياد ميره تعدادي ديگه پرنده صيد ميكنه و پرنده فروش ازشون ميخره ......... ))و اين چرخش همچنان ادامه داره كه به نظر من دليلش وجود عرضه و تقاضاست. به نظر شما چيكار بايد كرد ؟ ديگه اين پرنده ها رو نخريد ؟ آيا دليل صيدا براي صيد پرندگان كوچك بياباني كه اصلن هم نميتونند آواز بخونند وجود ما خريداران نيست ؟ ممنون ميشم پاسخ بديد. موندم چيكار كنم .

يك شخص

هم دوست دارم به آزادي اين پرندگان كمك كنم. هم نميخوام كار من تقاضاي بيشتر براي صيد چند تا پرنده ديگه باشه .

سعید

پارسال باغ پروانه ها میرفتی نمیذاشتن از پروانه های خشک شده عکس بگیری دلیل منطقی شون هم این بود که اشعه ماورا’بنفش فلش رنگ اونا را از بین میبره اما امسال چارتا مار و عقرب و بچه کروکدیلی که قرار بود توی باغی با نام باغ خزندگان ساخته بشه و نگه داری کنن را با چه نکبتی توی اکواریوم زندانی کردن و درست وسط سالن موزه پروانه ها گذاشتن الان نمیدونم هنوز این وضعه یا نه شایدم مردن یا بهتر بگیم کشته شدن در هرصورت فیلمبرداری هم آزاد شده پیگیری من به نتیجه نرسید. شما می تونید کاری کنید؟

مرضیه

[گریه]