نهم و بیستم شهریور، روزهای تلخی که زندگی آفرین شدند!

بیستم شهریور 1390: انتشار فیلم دردناک کشتن یک خرس قهوه ای با دو توله اش در یکی از روستاهای سمیرم موجی از اعتراضات مردمی را نسبت به این عمل شنیع، ضد اخلاقی و غیر انسانی برانگیخت. در تاریخ ایران این نخستین بار بود که شاهد چنین حجمی از اعتراضات مردم، فعالان حقوق حیوانات و حامیان محیط زیست نسبت به کشتار، آزار و اذیت حیوانات کشورمان بودیم.
روز نهم شهریور بعد ها از سوی انجمن یوزپلنگ ایرانی به عنوان «روز یوزپلنگ ایرانی» نامیده شد و روز بیستم شهریور نیز از سوی گروه زیادی از حامیان حیوانات و دوستداران محیط زیست به عنوان «روز مبارزه با خشونت علیه حیوانات» نامگذاری شد و این چنین بود که این حوادث تلخ به روزهایی ماندگار برای آگاه سازی و افزایش اطلاعات عمومی برای نجات حیات وحش و حیوانات این سرزمین تبدیل شد.
هر  چند که اکثر دوستداران محیط زیست و فعالان محیط زیست با این دو روز آشنایی دارند اما وظیفه ی همه دوستداران محیط زیست است که این روزها را برای عموم مردم معرفی کنند و از آنها دعوت کنند در برنامه هایی که همه ساله در این روزها برگزار می شود مشارکت و همراهی داشته باشند.

/ 2 نظر / 163 بازدید
مسیب صدری

سلام برنامه خیلی خوبیه.همگی خسته نباشید. تبریک میگم وب خوبی دارید. ما هم برنامه های متعددی در خصوص حفظ محیط زیست داریم که در صورت تمایل می تونید در وبسایتمون ببینید.البته اخبار این وبسایت مربوط اقدامات ما از اول سال ۹۱ می باشد. با تشکر

مسیب صدری

با سلام متاسفانه چند ساعت سرور قطع بود. مشکل رفع شده است. www.abdoe.ir/forum منتظر نظرات مفیدتان هستیم. با تشکر