مبادا وجدان ما در شوره زار بختگان خشک شود

bakhtegan.jpg.

چند روزی از فاجعه بختگان می گذرد . معمول آنست که گذشت زمان باعث فراموشی و کمرنگ شدن وقایع شود ولی خوشبختانه در مورد بختگان اینگونه نیست و هر روز تعداد بیشتری از دوستداران محیط زیست انزجار خود را از سهل لنگاری مسببان این حادثه اعلام می کنند.

در این چند روز به این فکر می کردم 2000 تا چند تا میشه ؟!! و قرار گرفتن 2000 فلامینگو چه فضایی را اشغال می کند؟ ...

تا کی باید شاهد بی توجهی به حقوق محیط زیست و حیوانات باشیم ؟

آقای احمدی نژاد شما به عنوان کسی که حکم رئیس جمهوری را گرفته اید باید حافظ قانون اساسی باشید . درفاجعه بختگان حداقل 2000 بار اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نقض شد. چرا واکنشی نشان نمی دهید ؟ اصل 50 قانون اساسی چند هزار بار باید نقض می شد تا شما واکنش نشان دهید؟!

آقای وزیر نیرو چند پرنده باید تلف می شد تا شما دستور باز شدن دریچه های سد را می دادید؟ چند پرنده باید تلف می شد تا شما از مردم عذر خواهی کنید؟

چرا از بین چند صد نماینده مجلس هیچکس اعتراضی به این مسئله نکرد؟ آقای سادات شما که مسئول فراکسیون محیط زیست هستید چرا واکنشی نشان نمی دهید؟ نکند کشته شدن پرنده ها را اسباب توسعه می دانید؟!

خانم جوادی از شما سوالی ندارم چون به هر حال شما گرفتاریهای خاص خودتان را دارید و ازتان کاری بر نمی آید.

خدای من اینجا کجاست؟!

عملکرد ما در قبال محیط زیست و موجودات زنده نه ایرانیست ،  نه اسلامی و نه انسانی ...

در روزگاری که برای هر چیزی خط قرمزی درست کرده اند ، خط قرمز حیوان کشی و تخریب محیط زیست کجاست؟! چند هزار حیوان باید کشته شود تا مدیری استعفا دهد؟ وزیری برکنار شود ؟ نماینده ای اعتراض کند ؟ و وجدان مسئولی به درد آید ؟؟!!!

لینکهای مرتبط :

عاملین جنایت بختگان را به دادگاه بکشیم

وقت آن نرسيده است؟

هولوکاست فلامینگوها

بختگان ، امداد زمین ، فلامینگوها

بخت گمشده بختگان

طبیعت هم به ما بی اعتماد شد

چرا نمی توانیم واقعیت ها را باور کنیم؟

دستهای چه کسی آسمان پر از باران را از زمین دزدید؟

هشدار جهانی در مورد محیط زیست ایران

آقای مجید یزدانی بدو برو فلامینگوها را نجات بده !

بختگان زیر گامهای توسعه

این بار بخت بختگان برگشته

تاریخ نیز از ثبت این جنایت شرم دارد !

تابستان عزادار

گیاهخواران ایران روز 30 مرداد عزادار خواهند بود

فلامینگوهای عزیز آرام و ابدی بخوابید که ما نیز آرامیم!

سکوی سوم سد سازی جهان به چه قیمتی و با چه هدفی ؟!

همیشه اینچنین صبحی هلاک کاروان باشد

سد ها را بشکنیم ، حیات را آزاد کنیم

هنوز گوشی برای شنیدن یا قلبی برای تپیدن هست؟

دیازپام ده !

دریچه هایی که با دهان بسته ی خود مرگ را فریاد زدند

به یاد میزبانمان که فاجعه را باور نداشت

در ضیافت وزیر نیرو همه نمک گیر شدند

مرغان آتشین نخستین قربانیان سد سیوند

سندی از جنس نمک

شرم بر ما !

اینجا بختگان بود/ 8 نظر / 23 بازدید
محمدرضا

سلام جناب سلیمی.خسته نباسید.مطلبتون عالی بود.ازاین که می بینم برای محیط زیست و حیوانات این قدر ارزش قائلید خوشحالم.ویه تشکر بابت لینک مطلب ناچیز من پیروز و پایدار باشید

محمد

سلام دوست خوبم خواستم ببینم شما حاضرید لینکباکس ما رو در وبتون قرار بدید ؟ در عوض من تضمین می کنم بازدیدتون بیشتر بشه حیف نیست این همه وقت می زارید اما مخاطبتون کمه ؟ الان دو تا از بزرگترین وب سایت های تفریحی که هر کدوم روزانه بیش از 3 هزار بازدید دارن لینک باکس رو قرار دادن واسه همین بازدیدتون چند برابر میشه براتون ارزوی موفقیت می کنم راستی این ایدی منه اگر دوست داشتید پی ام بدید تا بیشتر با هم اشنا بشیم به امید همکاری های بیشتر دوستدار همیشگی شما محمد starry_mrt این هم امار ما که توی این مدت خیلی کم به این حد رسیده و امید داریم تا 2 هفته دیگه به چند برابر برسه البته با یاری دوستان گلی مثل شما بازديد هاي امروز : 33785 بازديد هاي ديروز : 43416 كل بازديدها : 444375 اگر با چگونگی گذاشتن لینک باکس مشکل داشتید به صفحه زیر برید http://picturee.persiangig.com/rahnama.htm

کوير.س

سپهر جان بنده هم با مطلب کوتاهی در همین رابطه بروز شدم... راستی لوگوی خوبی هست....

مجيد

با سلام و خسته نباشيد. دوست عزيز از شما براي اهميت دادن به اين موضوع سپاسگزارم ولي فكر نمي كنيد كه موضوع اونقدر فاجعه بار هست كه بايد قدري از حرف و شار و نوحه سريي گذشت و حركتي جديد داشت ؟ ايا فكر نمي كنيد نياز به يك حركت قوي تر و موثر تر حس مي شود ؟ در ين روز ها به يك پيشنهاد و فراخوان براي برگزاري يك تجمع در بربر ساز مان محيط زيست فكر مي كنم و در صورت موافقت بقيه ي دوستان اماده ی اینکار هستم . امیدوارم شما هم در این موضوع همکاری کنید . يکی از اعضای سيوند پروتست

سپهر سلیمی

برای مجید عزیز دوست گرامی کاملا با حرف شما موافقم و معتقدم که خرابکاران محیط زیست آنقدر پوستشان کلفت هست که این اعتراضات گزندی به آنها وارد نمی کند. این پیشنهاد تنها کاری بود که می توانستم انجام دهم و هدفم جلب توجه تعداد بیشتری از هموطنان به این مسئله بود ولی متاسفانه از آنجائیکه که من ساکن اصفهان هستم امکان برنامه ریزی برای تجمع در تهران یا اطراف دریاچه مقدور نیست و اگر دوستان دیگر این زحمت را بکشند مشتاقانه خواهم آمد. از تجمع مهمتر ، ایجاد یک شبکه بین وبلاگ نویسان است که بصورت NGO ای عمل کنند و در تمام کشور سازماندهی شوند....

msn

گوش هايی که از صدای ناله ی چارپايان و صدای پرپر مرغان دم ذبح و شکم هايی که از جنازه های کبا ب شده ی هم نوعان بی زبانشان در ميهمانی های فلان وزير و رييس و ... انباشته شده است نه ميشنوند و نه به درد مي آيند که اعتراض ما بهر چيست.

راديکال سبز

سلام. اولين پست وبلاگم رو همزمان با فاجعه بختگان آپ کردم.

کارمن

سپهر عزیز اندیشه ی ایدئولوژیک از قربانی شدن پروایی نداره، دو هزارتا فلامینگو و همه ی ملت فدای بقای ایدئولوژی حالا از هر نوعش! انسان، پرنده، خاک و پیشینه ی تاریخی... همه بر باد... انگاشته اند خودش به تنهایی تنها وارثان زمین هستند. راستی آبادگران چه را آباد می کنند؟ و کجا را؟ دلم سوخت خیلی ولی خب یاد بگیریم، و بیشتر یاد بگیریم حواسمون باشه به کی رای میدیم!