فراخوان برنامه ریزی برای موج های سبز آینده

 

موج سبز دوم تلاش برای حفظ محیط زیست در وبلاگستان فارسی پایان یافت . شاید روزی که محسن تیزهوش عزیز پیشنهاد ایجاد موج دوم را داد کمتر کسی فکر می کرد با توجه زمان محدودی که برای تبلیغات وجود داشت این موج بتواند همانند موج اول فراگیر شود ولی خوشبختانه همانطور که استاد درویش عزیز بخوبی شرح داده اند ، موج سبز دوم بازتاب خیلی خوبی داشت.

موج سبز اول با هفته محیط زیست همراه شده بود و از اینرو تشخیص این مسئله که اخبار زیست محیطی مخابره شده توسط خبرگزاریها و رسانه ها بدلیل هفته محیط زیست است یا در حمایت از موج سبز تولید شده بسیار سخت بود ولی خوشبختانه در موج سبز دوم بسیاری از خبرگزاریها و رسانه ها به موضوع تالابها پرداختند و این نشان از آن دامنه گسترش موج سبز دارد .

نوشتن 68 مطلب در وبلاگها ، 15 مطلب در سایتهای اطلاع رسانی و توجه ویژه رسانه ها به موضع تالابها از دستاوردهای موج سبز دوم می باشد ، در کنار اینها باید مطالب نوشته شده در فراخوان پرشین بلاگ را نیز افزود و با این شرایط باید عملکرد موج سبز دوم را با توجه به شرایط زمانی مطلوب ارزیابی کرد.

موج سبز (موج های سبز اول و دوم) نشان داد فضای مجازی فارسی ظرفیت بسیار بالایی برای پذیرش موضوع محیط زیست دارد ، همچنین توجه به نظرات خوانندگان ثابت می کند که متاسفانه بسیاری از هموطنانمان اطلاعات کامل و درستی نسبت به وضعیت محیط زیست کشور ندارند و از بسیاری از فجایع ریز و درشت زیست محیطی که در گوشه و کنار کشور رخ می دهد بی اطلاع هستند . بنابراین موج سبز باید ادامه داشته باشد و بهتر از گذشته در جهت حفظ محیط زیست در فضای مجازی فاسی زبانان تلاش کند ، پیش از این مدیران سبز اندیش بزرگترین جامعه اینترنتی ایرانیان (پرشین بلاگ) قول همکاری و مساعدت داده بودند و بسیاری از دوستان نیز موافقت خود را با ادامه این حرکت اعلام کرده بودند پس شایسته است در پاسخ به دعوت نخستین وبلاگ نویس زیست محیطی کشور جهت ادامه موج سبز تدبیری اندیشیده شود .

به همین منظور از دوستان سبز اندیش دعوت می شود از بین موضوعات مهم محیط زیست کشور موضوعاتی را برای موج های سبز بعدی پیشنهاد دهند. همچنین پیشنهاد دهید که موج های سبز با چه فاصله زمانی ( هر ماه ، هر 2 ماه ، هر 3 ماه یا ...) برگزار شود . داشتن برنامه ای مشخص برای این مسئله می تواند با استقبال بیشتر کاربران اینترنتی مواجه شود و از طرفی بر کیفیت مطالب تاثیر مطلوب بگذارد.

 

دیدنی ها :

+ عکسهای زیبا و تابستانی از چشمه نازی بی بی سیدان

/ 9 نظر / 15 بازدید
محسن تیزهوش

سلام خسته نباشید. من هنوز هم هستم.پیشنهاد خوبی است و باید اجرا شود.البته به کمک هم. هنوز هم وبلاگستان سبز مواج است همه باید بدانند : منتظر موج بعدی باشید.

مرجانك

سپهر عزیز درود بر شما من فاصله زمانی سه ماهه را برای موج سبز پیشنهاد میدم - یعنی در واقع شروع هر فصل و در مجموع سالی چهار نوبت ! با سپاس و درود بی کران . طبیعت نگهدارت باد .

محمد درویش

خسته نباشي سپهر جان. موضوعاتي كه به نظرم مهم هستند، عبارتند از: جهان گرمايي و تغيير اقليم، بيابان زايي، افزايش جمعيت، كشاورزي سنتي، شكار، فرسايش خاك، انرژي خورشيدي و بادي، تغيير كاربري و ... همچنين فاصله زماني هم مي تواند چهار بار در سال باشد. موفق باشيد. بهتر است موضوعات را در قالب جدول نظرسنجي به راي بگذاريد.

ویولت

الان که عکستون رو دیدم شناختمتون من یه تبریک بهتون بدهکارم[لبخند] منم از آشنایی شما مفتخرم[لبخند]

عاطفه شفيعي

سلام.خسته نباشيد.پيشنهاد موج سبز عاليه.موضوعات جناب درويش هم بسيار مناسبه.پيشنهاد من اينه كه در مورد محيط زيست شهري هم مطلبي نوشته بشه براي اينكه باعث ارتقا فرهنگ عوام هم ميشود.

فربد

سلام سپهر جان پیشنهاد من موج سبز در مورد تخریب زیست بوم ها ( جنگل و دریاو...) و گرمایش جهانی فکر کنم هر 4 هفته یکبار باشه بهتره با سپاس از همه وبلاگ نویسان سبز اندیش

میکا

دوست خوب من . به روزم

متين فر

باتشکرازاقدامات سبزشما.من نیز وبلاگی چون شمادارم واقداماتی چون شماانجام میدهم.ماهمگی یک هدف داریم وآن هم همزیستی مسالمت آمیز دراین سیاره است.[گل]