قابل توجه مدیران سازمان حفاظت محیط زیست

کلاس آشنايي با مفهوم مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست

پرسیدن عیب نیست ، ندانستن عیب است ...

 

عبور جاده از پارک ملی خجیر ، شهرک سازی در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی ، عبور جاده از پارک ملی سرخه حصار ، عبور جاده از پارک ملی کلاه قاضی و.... اینها تنها نمونه های کوچکی از تعرض به مناطق چهارگانه حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست است.

نمی دانم ایجاد بزرگراه و یا شهرک سازی گسترده در پارک ملی که بنا به تعریف آن کسی اجازه کندن یک بوته خار را هم ندارد چه دلیلی می تواند داشته باشد !!؟

به نظر من وقتی مدیری در سازمان محیط زیست یکی از مجوزهای بالا را صادر می کند دو دلیل بیشتر نمی تواند داشته باشد : نخست آنکه اعتقادی به حفاظت از محیط زیست ندارد و بصورت اتفاقی ! به این سمت رسیده و یا آنکه آن مدیر محترم با مفهوم مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست آشنایی ندارد . وقتی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور تا قبل از اینکه به این سمت منصوب شود نمی دانسته در ایران تمساح پوزه کوتاه داریم ، ندانستن تعریف مناطق چهارگانه از سوی بعضی مدیران ابداً جای تعجب ندارد.  

علاقه شخصی اینجانب به مباحث زیست محیطی باعث شده که مختصر آشنایی با مفهوم مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست طی سالهای گذشته پیدا کنم ، البته دامنه اطلاعات من زیاد نیست ولی به تعریف ساده ای از این مناطق آشنایی دارم و بر همین اساس و برای کمک به محیط زیست یتیم ایران آمادگی خود را جهت برگزاری کلاس آموزشی آشنايي با مفهوم مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محيط زيست برای مدیران سازمان حفاظت محیط زیست در فصل تابستان اعلام می کنم.

برگزاری این کلاسها داوطلبانه و رایگان است و مدیران عزیز می توانند جهت هماهنگی برای حضور در این کلاسها برای من ایمیل بزنند :salimi1981@yahoo.com  

باور کنید قصد کاندیداتوری در انتخابات مجلس را ندارم و این یک شعار و یا وعده انتخاباتی نیست .

سپهر سلیمی

رونوشت:

_ سازمان حفاظت محیط زیست ایران

_ خبرگزاریها و نشریات کشور

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
مهشید

سپهر جان متاسفم. من فکر کردم که اين انجمن دولتیه و دولت اینکارو انجام داده. نگو که همین کار رو هم حتی دولت واسه این بیچاره نکرده و خود مردم و انجمن خصوصی دست به کار شده. بابت این سوء تفاهم معذرت می خوام. از شما هم بابت این کاری که انجام دادین تشکر می کنم.