ژاپن ، مشکل آلودگی آب ، تشویش اذهان عمومی و ...

یعنی تو ژاپن به این گندگی یک مقام آگاه و معتبر دولتی پیدا نمیشه تا آلوده بودن آب کشور را شدیداً تکذیب کنه و وسط این همه بدبختی  ، مردم را از نگرانی در بیاره ، باعث از بین رفتن تشویش اذهان عمومی بشه و دست رسانه های بیگانه را از خبرسازی بر علیه ملت ژاپن کوتاه کنه؟!

/ 2 نظر / 14 بازدید
عروس رند

چقدر آدم ها با هم فرق میکنن ف من فازغ و التحصیا رشته محیط زیستم اما ازش دوی میکنم اونوقت دوستانی چون شما هستند که ........... پیروز باشی[گل]

miri

البته این مطلب شما جنبه طنز دارد .اما بد نیست بدانید که در اجلاس کشور های موسوم به گروه ۸ در سال ۲۰۰۸ نماینده آژانس بین المللی انرژی اتمی از نواقص ایمنی در راکتور های اتمی ژاپن سخن گفته و از اینکه در ۳۵ سال اخیر فقط ۳ بار مقاومت این راکتور ها آزمایش شده ، هشدار جدی داده بود .و دولت ژاپن از اینکه بسیاری از نیرو گاههای اتمی در برابر زلزله مقاومت لازم را ندارند ، آگاهی داشت .بنا بر این که گرچه در آنجا بقول شما تکذیبی برای آلوده بودن آب صورت نمی گیرد و یا تلاش بیهوده برای از بین بردن تشویش اذهان عمومی انجام نمیشود و در یک کلام سانسوری در خبر نیست . اما دولت سرمایه داری ژاپن به وظیفه اصلی خویش یعنی پیشگیری خطر و تست ضریب ایمنی راکتورها عمل نکرده است .