خانم ابتکار یا به قولتان عمل کنید یا استعفا دهید

می دانم برای حفظ محیط زیست با یک گل یا چند گل بهار نمی شود . می دانم برای حفظ محیط زیست باید کل جامعه و مردم درگیر شوند . می دانم برای حفظ محیط زیست مردم باید لزوم حفاظت از آن را با گوشت و پوست خون درک کنند. می دانم شعارهای چند مسئول دردی از محیط زیست یتیم ما دوا نمی کند...

مطالب بالا را نوشتم تا اگر در ادامه ی این مطلب از خانم معصومه ابتکار رئیس سابق سازمان حفاظت محیط زیست و عضو شورای شهر تهران خواستم تا در مورد آنچه که امروز در لویزان و خجیر اتفاق می افتد ، پاسخ دهد ، کسی نگوید که از یک نفر کاری بر نمیاد...

درست است یک دست صدا ندارد ، ولی اخلاق حکم می کند کسانی که با شعار حفاظت از محیط زیست توسط آرای مردم به منصبی رسیده اند بر تعهد خود وفادار بمانند و از هر تریبونی برای کمک به محیط زیست استفاده کنند.

اگر یادتان باشد در روزهایی که اعتراض به سیوند داغ بود ، صدایی از خانم ابتکار بلند نمی شد . همچنین در مورد لویزان و خجیر و بختگان و ... . و این در حالیست که مدیران سازمان تمام اتفاقات ناخوشایند این روزهای محیط زیست را نتیجه ی مجوزهای صادر شده در دوران خانم ابتکار می دانند.

در روزهایی که اتفاقات بالا در حال جریان بود بسیاری از وبلاگ نویسان از خانم ابتکار دعوت می کردند که در برابر این فجایع موضع گیری کند. در همین وبلاگ مطلبی نوشتم با تیتر" سکوت معصومانه ی ابتکار مرموزانه است" و از او خواستم در برابر این اتفاقات عکس العمل نشان دهد ولی دریغ از یک جمله.

در روز تجمع پردیسان یکی از خبرنگاران محیط زیستی تعریف می کرد که در کامنتی از خانم ابتکار خواسته که در مورد اتفاقات محیط زیست موضعگیری کند ولی چند روز بعد از دفتر ایشان تماس گرفته اند و درخواست ملاقات خصوصی با این خبرنگار عزیز را کرده اند ...!!!

خانم ابتکار مگر قول نداده بودید که جلوی ساخت اتوبان از داخل پارک ملی خجیر و لویزان را خواهید گرفت ؟!

خانم ابتکار مگر نمی بینید و نمی خوانید که مدیران امروز سازمان تمام فجایع محیط زیست را محصول مجوزهای دوران شما می دانند؟!

سکوت شما توهین به همه ی کسانی است که به امید حفاظت از محیط زیست به شما رای داده اند.

سکوت شما نقطه ی سیاهی در کارنامه اصلاح طلبان و باعث سرافکندگی اصلاح طلبان است.

سکوت شما نشانه ی رضایت از همه ی فجایع محیط زیست است .

خانم ابتکار یا به قولی که داده اید وفادار بمانید و یا استعفا دهید.

آقای کروبی محترم ، آقای خاتمی گرامی و همه ی اصلاح طلبان کشور ، اگر به دنبال ارزیابی و نقد عملکرد اصلاح طلبان هستید یکی از دلایل شکستهای سالهای گذشته وجود افرادی بوده که در گفتار و رفتارشان یکرنگی دیده نمی شده.

خانم ابتکار منتظرتان هستیم.

/ 25 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دوست يک دوست

سپهر سليمی عزيز سلام اين لينک مطلب آقای مجابی http://smojabi.blogfa.com/ ببين اصلا ابتکار هيچکاری نکرده! تو عملکرد اونو خوندی و ديدی؟ چرا يه حرفی می زنی که کسی که ذره ای از ماجرا بدونه به تو بگه داری تهمت مي زنی! اصلا می دونی چيه هيچ کس غير از وبلاگ آقای سليمی به محيط زيست اهميت نميده! باريکلا زورت به خانم جوادی نمی رسه اومدی به ابتکار بند کردی؟

دوست يک دوست

باز هم سلام دلم نيومد ديگه هيچی ننويسم آقا سپهر جسارت چيز بسيار عاليه! فقط اگر آگاهی پشتش باشه! تو حرفی می زنی که حالا هر وبت رو بخونه می گه اصلا همه دروغ می گن! بعدش می دونی چی می شه؟ می گن آقای سليمی به خانم دکتر فحش داده! اينجاست که آگاهی بدرد می خوره!!!!!! اگر بدونی و بگی خيلی عاليه خيلی جالبه به تنها کسی که به صدای نهادهای غير دولتی پايبنده گير دادی و اصل ماجرا رو (سازمان حفاظت محیط زیست) چون تو رو قبول نداره ول کردی!!!!

نگين

سلام وقتتان بخير خسته نباشيد خود شما اول بحثتان اشاره كرديد كه(مي دانم برای حفظ محیط زیست با یک گل یا چند گل بهار نمی شود . می دانم برای حفظ محیط زیست باید کل جامعه و مردم درگیر شوند . می دانم برای حفظ محیط زیست مردم باید لزوم حفاظت از آن را با گوشت و پوست خون درک کنند. )و احتمالا اين را هم مي دانيد كه تمام تصميم گيريها و اجرائيها همگي زير نظر سازمان حفاظت محيط زيست انجام مي گيرد اگر مسئله شما كشيدن جاده باشد با وجوديكه به شورا ربطي ندارد ولي ظاهرا جلساتي هم در اين رابطه برگزار كرده اند . معلوم نيست شما چه مي خواهيد انشاءلله خداوند همه ما را هدايت كند.

ژاله

اميدوارم روزی برسه که همه اين مشکلات از بين بره و هممون با افتخار در اين مملکت زندگی کنيم.

شنگول خان

از عکست معلومه پسر خوبی هستی... حالا يه روزی يه جايزه خوب بهت ميدم... اين ماندانا قرمزه و دار و دسته اش که همش افه ميان و خودشان را ميگيرند.. فکر ميکنند شهر هرته اينجا....

ژاله

سلام آقا سپهر عزيز.. چرا کامنت های قبلی حذف شد؟ با مطلبی در مورد شکار بروزم.. وقت کردی سر بزن

طراحی با طبيعت

آقای سليمی چطور بايد از خانم ابتکار که بعد از چند روز تووبلاگش هنوز چيزی ننوشته اين در خواستو بکنيم ... به جای اينکه به عنوان یک نماینده مشکلات ما رو حل کنه پا میشه ميره قطب! پیشنهادم اینه که همه برن وتو بلاگش پیغام بذارن که در مورد قولی که داده بود کاری انجام بده. و آنقدر اينکار رو بايد انجام داد تا بالاخره کاری انجام بده ...

م خ

درود با پيشنهاد خانم ناصریان موافقم و فکر ميکنم سازنده باشه. مطمئنا خانم ابتکار در جريان محتوای اين مطلب و کامنت ها قرار گرفتن ولی چرا با اینحال هنوز هم به سکوت شان ادامه داده اند ؟! دو حالت وجود دارد : يا برای ايشان دغدغه ها و نگرانی های دوستداران محيط زيست ( اعم از دوستان وبلاگ نویس و دیگر ساکنین این کره ی خاکی که دغدغه های این چنینی دارند)اهميتی ندارد و يا پاسخ و حرفي برای گفتن ندارند. به هر روی من هم فکر میکنم بهتره هممون بریم و تو وبلاگشون پیغام بذاریم و از ایشون بخواهیم در مورد قولی که دادند پاسخگو باشند.

پرنده ازاد

سلام،مطالب وبلاگتون رو مرور کردم جالب بود،یه سوال دارم که از یه دوست یگه هم پرسیدم از شما هم میپرسم چون فکر میکنم که مهم باشه!اخیرا یه چیزی به اسم کانون عالی گسترش فضای سبز وحفظ محیط زیست سبز شده وشدیدا هم به تکاپو افتاده ودر شرایطی به نظر میرسه دولت نهم با (ان جی او) مخالفه اينا خيلی حرفای زيادی ميزنند ودر کل تو فضايی که همه ان جی او ها خاموشند اين اينا خيلم مشکوکند،چون دیدم لینک کردینشون گفتم شاید شناختی داشته باشید ومنم روشن بشم.مرسی

سپهر سلیمی

برای پرنده آزاد: سلام. شناخت من از طریق اینرنته و شناخت خاصی ندارم. چطور؟ چی مشکوکه؟